Jakie pieluszki wybrać dla dziecka?

 

Każdy rodzic chce rozwiązań wygodnych dla siebie, a jednocześnie bezpiecznych dla dziecka. Odkąd na rynku pojawiły się pieluszki jednorazowe rzadko która mama wybiera inne. Jeśli zastanawiasz się, który rodzaj pampersów wybrać, pewnie pomoże Ci nasza subiektywna lista zalet i wad każdych z nich.

Pieluszki jednorazowe

Są zdecydowanie wygodniejsze niż te wielorazowe. Nakładasz, zdejmujesz i wyrzucasz – problem z głowy. Żadnego prania, suszenia. Przyjęło się jednak, że to rozwiązanie jest dużo mniej ekologiczne, ponieważ dodatkowo zaśmieca naszą planetę. Jednak potem okazało się, że wykorzystana do prania pieluszek wielorazowych woda, prąd oraz różne środki piorące sprawiają, że w zasadzie nie są one wcale lepszą alternatywą. Mimo wszystko wizja wyprodukowania przez dwa lata dodatkowej tony śmieci, rozkładającej się przez kolejne kilkaset lat, nie jest zbyt zachęcająca. Jednakże wygoda takiego rozwiązania jest wręcz ogromna – także dla dziecka, ponieważ zastosowany w nich chłonny wkład zapewnia maluszkowi komfort nawet w sytuacji, gdy pampers jest pełen. Dzieje się tak, ponieważ skóra nie dotyka bezpośrednio mokrego materiału. Dodatkowo tworzywo, z którego są produkowane, jest sztuczne, przez co ryzyko przecieknięcia jest całkowicie zminimalizowane. Z drugiej strony jednak materiał ten sprawia, że skóra maluszka nie oddycha, a to może prowadzić do odparzeń i alergii.

Pieluszki wielorazowe

Według wielu osób są one przestarzałe i zupełnie niewygodne. Pojawiają się też opinie, że to tylko bezsensowne dokładanie sobie pracy, której przy dziecku i tak jest już cała masa. Mimo wszystko ten rodzaj pampersów jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny, a na rynku możemy kupić naprawdę estetyczne egzemplarze. Dzisiejsze pieluszki wielorazowe nie mają już nic wspólnego z tymi starymi, tetrowymi czy flanelowymi. Powstał nowy ich rodzaj – tzw. kieszonkowe. Mają one wymienne wkłady. Niestety, chociaż z perspektywy czasu ten rodzaj pampersów będzie kosztował nas zdecydowanie mniej niż jednorazówki, to na początku trzeba będzie wyłożyć na nie niemałą ilość pieniędzy. Jedyne pocieszenie jest takie, że potem nie musimy już niczego dokupywać, a posiadane produkty mogą służyć nam nawet przy kolejnym dziecku.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza - możesz być pierwszy!
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać komentarze